Hakkımızda

UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde ve Sivil Havacılık Yüksekokulu ekibi tarafından yürütülmektedir.

UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu Samsun, 19Mayıs ilçesinde Ballıca Kampüsünde kurulmuştur. Eğitim merkezimiz, pilot adaylarının eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri için tasarlanmış özel tesislere sahiptir.

Uçuş Eğitim Faaliyetleri başta Samsun-Çarşamba Havalimanı ve 19 Mayıs Havaalanı olmak üzere Sinop, Kastamonu, Tokat, Sivas, Ordu ve Trabzon Havalimanlarında yürütülmektedir.

Kuruluş ve İşleyişimiz Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı (EASA) ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen standartlarda kalite politikasına uygundur.

Başta Ülkemizde, hızlı büyüyen havacılık sektörünün giderek artan nitelikli pilot ihtiyacını karşılamak, Devlet uçucularını ve Havayolları profesyonel pilotlarını yetiştirmek üzere yapılanmıştır.

Pilot eğitimi SHY-1 Pilot Lisans Yönetmeliği mevzuatına bağlı olarak denetlenmekte ve aday pilotlarına havacılık kültürünü özümseterek öğrenim sunmaktadır.

Uluslararası standartlarda yetkili teorik bilgi ve deneyimli uçuş öğretmenleri ile pilot adaylarını en iyi kalitede havacılık kültürü ve öğrenimini vermektedir.